»Fed oziroma vse centralne banke in vlade so se z izjemnimi spodbujevalnimi ukrepi hitro odzvale na šok.«
»FED ali Evropska centralna banka pokliče nekoga v Deutsche Bank in mu reče: 'Imam nekaj trilijonov evrov, dam ti jih po obrestni meri -0,3.'«
»Fed letos le še enkrat znižal obrestno mero.«
»Fed se želi izogniti japonskemu scenariju.«
»Mnenja, ali bo Fed na naslednjem zasedanju še enkrat dvignil obrestno mero za 0,25 odstotne točke, so deljena.«
»Delnice so po najavi Fedovih ukrepov poskočile za več kot 10 odstotkov.«
»Gospodarstva so v dobri kondiciji, potrošniki so vsaj na tej ravni, kot so bili pred korono. Centralne banke imajo torej dovolj alibijev, da jim ni treba zniževati obresti, če bi zaznali popuščanje na trgu dela, pa bi se lahko to hitro zgodilo. Guverner Feda Powell tudi poudarja, da želi inflacijo videti konkretno pod ciljnima dvema odstotkoma, kjer pa trenutno še nismo. Naš osrednji scenarij je torej, da bi Fed obresti lahko začel nižati šele v drugi polovici leta, pozneje bi sledil še ECB.«
»Fed naj bi zato v procesu kvantitativnega zategovanja (QT - quantitative tightening) v le treh mesecih mesečno kvoto za neto nakupe obveznic oklestil za 95 milijard dolarjev.«
»Fed zadnje čase sicer malce nerodno komunicira, prejšnji teden je napovedal potencialni dvig obresti v 2. polovici 2023, a do tam je še daleč.«
»Današnje poročilo potrjuje prepričanje, da Fed čaka težko delo, če bo želel inflacijo vrniti na ciljna dva odstotka. Rast števila delovnih mest in več kot štiriodstotna rast plač v kombinaciji s Fedovim razmišljanjem, da bodo morale obresti dlje časa ostati visoko, napeljujejo na misel, da bo Fed obrestne mere začel zniževati šele v drugi polovici leta.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju